Můj dům

Můj dům

Hydroizolační stěrka vás zbaví problémů s nadměrnou vlhkostí

Izolace zdiva proti vlhkosti není věčná a po určitém časovém období vyprší její životnost a nemusí plnit svou funkci na sto procent. Často se také stává, že velmi staré objekty se potýkají s naprostou absencí hydroizolace, což může být velký problém, převážně s sebou nese zdravotní rizika. Proto je třeba izolaci zdiva někdy provádět i dodatečně, možností je třeba chemická izolace vlhkého zdiva nebo v současné době hodně populární hydroizolační stěrka.

Co může způsobit vlhkost v bytě?

  • Zdravotní komplikace: Vysokou míru vlhkosti obvykle následují i druhotné projevy v podobě plísní a hub. Ty mohou negativně ovlivňovat lidské zdraví, zejména respirační a kožní systémy. Pokud se potýkáte s alergiemi, astmatem či nepříjemnými kožními projevy, může být na vině právě vlhkost a plísně.
  • Změny ve statice: Vlhkost narušuje zdivo, které se stává nestabilním a tím dochází k narušení statiky objektu, ve vážných případech hrozí jeho zhroucení nebo demolice.
  • Změny ve vzhledu objektu: Nevzhledné fleky a mapy na stěnách, kapající voda, narušené parkety. To vše může voda způsobit.

Hydroizolační stěrka – skvělý pomocník

Jedná se o metodu bezešvé izolace, konkrétně formou pružné hmoty. Ta se dokáže bez problému přizpůsobit povrchu. Hydroizolační stěrka se tedy využívá nejen pro práci v interiéru, ale i v exteriéru, například jako metoda izolace bazénů, vodních nádrží, sklepů, teras nebo balkonů.

Hydroizolační stěrka a její druhy

Na našem trhu existují hned čtyři typy, tedy hydroizolační stěrka bitumenová, minerální, plastem modifikovaná a univerzální. Liší se možnostmi využití i cenou. Ideální je kontaktovat odborníka, který posoudí stav objektu a vážnost situace a na základě těchto informací vyhodnotí nejlepší řešení celého problému. Izolace zdiva proti vlhkosti je totiž velmi důležitá, a pokud vás trápí problémy s mokrými stěnami, rozhodně s řešením neotálejte.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek