Můj dům

Můj dům

Kdy pomůže izolace vlhkého zdiva?

Izolace vlhkého zdiva je nyní již standardem u všech nově postavených budov, nebylo tomu tak ale vždy. Ještě pořád se můžeme setkat s domy či objekty, které mají hydroizolaci nedostatečnou, nebo úplně chybějící. To může být závažný problém, a nejen kvůli statice domu, která může být mokrými stěnami narušená, ale také kvůli zdraví, které je přítomností plísní narušeno.

Jak provádět izolace vlhkého zdiva?

Izolace zdiva proti vlhkosti je naštěstí možné provést i dodatečně, to je výhodné zvlášť proto, že je stále spousta domů, které ji nemají. Buď se na ni při stavbě zapomnělo, byla provedena nesprávně nebo se s ní vůbec nepočítalo (to se týká hlavně těch starších budov). Nejvíce jsou mokrými stěnami postiženy objekty v okolí větších vodních ploch, nebo tam, kde jsou časté a rozsáhlé deště.


Jaké metody se používají?

  • Izolace pomocí drenáže: Drenáže dokáží odvádět vlhkost od základů domů.
  • Chemická izolace vlhkého zdiva: Do již zvlhlého zdiva se navrtají díry, které jsou následně vyplněny speciální chemickou hmotou.
  • Hydroizolační stěrka: Jedná se o pružnou hmotu, která bez problémů přilne k povrchu zdiva.
  • Podřezání zdiva diamantovým lanem: Do vzniklé spáry v podřezaném zdivu se vkládá speciální fólie. Ta se následně tlakově zacementuje.
  • Podřezání zdiva řetězovou pilou: Metoda je vhodná pouze pro cihlové zdivo s průběžnou spárou, do té se vkládá izolační fólie.
  • H-W Systém: Moderní a nejnovější způsob. Přímo do vlhkého zdiva jsou zaráženy nerezové desky se speciálními zámky.

Pro kterou metodu se rozhodnout?

Pokud si nejste jisti, která bude zrovna pro vás ta nejlepší, pozvěte si odborníka, který vše prozkoumá a nejlepší typ izolace vlhkého zdiva pro vás vybere na základě použitého zdiva. Jako jinde i zde platí, že byste na práci neměli šetřit, mohlo by vás to později stát mnohem víc peněz.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek