Můj dům

Můj dům

Metody izolace zdiva proti vlhkosti, zatočte s plísněmi

Vlhkostní průzkum

Vlhké stěny trápí mnoho domů. Izolace zdiva proti vlhkosti se v současnosti u nových staveb provádí zcela běžně, proto problémem trpí převážně staré budovy, kde se na komplikace s vlhkostí a s tím spojenou plísní ještě příliš nehledělo. Plísně jsou ale velkým nepřítelem. Mohou ublížit po zdravotní stránce a žít s nimi není pro lidský organismus vhodné.

Izolace zdiva proti vlhkosti se provádí odborníky. Nejdřív je ale nutné udělat diagnostiku zdiva a návrh sanace. Vlhkostní průzkum sleduje několik kritérií.

  • Stanovení druhovosti a charakteru zdiva
  • Povrchové a hloubkové měření vlhkosti zdiva pomocí mikrovlnných přístrojů
  • Laboratorní vyhodnocení odebraných vzorků na vlhkost a chemické složení zdiva
  • Měření tepelných mostů a rosných bodů termokamerovými snímky
  • Měření teploty a relativní vlhkosti vnitřního prostředí
  • Celkové vyhodnocení průzkumu a návrhová opatření sanace zdiva

Jak se vlhké zdivo projevuje na pohled?

Vlhkost zdí odhalíme zejména díky mapám na stěnách a solnými výkvěty. V pokročilém stádiu už můžeme cítit i nepříjemný zápach či pozorovat opadávání omítek a loupání nátěru zdiva.

S tímto problémem se potýká téměř každý majitel staršího rodinného domu či staré kulturní památky. V dnešní době existuje již mnoho způsobů, jak na izolaci zdiva proti vlhkosti.

Jaké jsou metody izolace zdiva proti vlhkosti?

Metod je více. Je potřeba zvolit tu správnou, která bude vyhovovat celé budově, nijak ji neohrozí a co nejvíce jí pomůže. Jednou z možností je izolace pomocí drenáže, ta dokáže odvádět vlhkost od základů domu a zabraňuje tak vlhnutí zdiva. Dalším způsobem je chemická izolace vlhkého zdiva pomoci chemické injektáže. Do vlhké zdi se navrtají díry, které jsou vyplněny chemickou hmotou. Existují však další metody jako například hydroizolační stěrka, podřezání zdiva diamantovým lanem nebo řetězovou pilou.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek