Můj dům

Můj dům

Trápí vás vlhké zdi a plíseň? Izolace zdiva a jak na to.

Řešíte vlhké zdivo a plíseň ve vašem obydlí? Téměř každý majitel rodinného domu někdy řešil či řeší vlhkost a izolaci zdiva. Při realizaci novostavby je izolace zdiva věc, s kterou se počítá. Dříve tomu tak však nebylo, a proto je u starých domů před renovací vždy potřeba zjistit, jak na tom v tomto ohledu je. Příčin může být mnoho. Od úplné absence jakékoli izolace, přes její narušení, nesprávný návrh až po její stáří. Stavební trh se hemží spoustou řešení tohoto problému. Finanční náročnost je různá.

Podřezání zdiva, nejčastější řešení

Nejznámnějšími technologiemi je podřezání zdiva motorovou pilou nebo podřezání zdiva diamantovým lanem. Princip i výsledek jsou takřka stejné. Motorová pila však zvládá pouze v případě cihlových staveb. Diamantové lano si poradí se zdmi různorodých materiálů i struktur. V praxi to znamená proříznutí nosné zdi vodorovným pásem obvykle v úrovni podlahy a zamezení průniku vlhkosti do části zdi nad hydroizolací. Takto se izolace zdiva provádí nejčastěji.

Chemická injektáž zdiva a elektroosmóza

Méně známými technikami jsou tzv. elektroosmóza a chemická injektáž zdiva. Velkou výhodou je, že tato řešení jsou univerzální pro všechny typy staveb. Elektroosmóza funguje na základních fyzikálních zákonech, kdy využíváme elektromagnetického pole Země, kdy ionty ve vodném roztoku putují podle elektromagnetických siločar k zápornému a kladnému pólu. Země samotná tvoří katodu a její okolní prostředí zase anodu.
Principem izolace zdiva chemickou injektáží je dosažení vnitřní vodoodpudivosti, popř. vyplnění nebo zúžení pórů stavebních hmot předvrtáním a následným napuštěním zdiva injektážní látkou. To vytváří účinnou překážku pronikání zemní vlhkosti.

Izolace zdiva je dnes už hračka!

A možností k vyřešení vašeho problému s vlhkými zdmi je opravdu velká škála. Řešení může být chemickou, ale i mechanickou cestou.

Patří k nim následovné:
  • podřezání nosné zdi motorovou pilou či diamantovým lanem
  • elektroosmóza
  • chemická injektáž
  • narážení pneumatickým příklepem nerezových plechů spojených zámky do proříznuté nosné zdi
  • sanace povrchu za pomocí sanační omítky
Vzduch, který dýcháme má výrazný dopad na naše zdraví. Jeho kvalitu můžeme ovlivnit hlavně v našich domovech. Proto pokud se vaše okna rosí, drolí se omítka nebo zkrátka ve vzduchu vlhkost cítíte je nejvyšší čas tento problém řešit. V ideálním případě vyhledejte pomoc odborné firmy, která navrhne řešení ušité na míru právě vám a vašemu obydlí.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek