Můj dům

Můj dům

Výkopové práce minibagrem

S blížícím se jarem přichází na řadu i stavitelství. Mnoho lidí začíná stavět nové domy nebo alespoň nějakým způsobem upravuje a zvelebuje ty stávající. Někdo potřebuje vykopat základy, jiný postavit plot. Jak si ale ulehčit práci? Výkopové práce minibagrem ušetří spoustu času, který můžete věnovat něčemu příjemnějšímu.

Co jsou to minibagry?

Minibagry si získávají v poslední době značnou oblibu nejen u profesionálů, ale i u běžných lidí. Jedná se o malé stroje, které spadají do kategorie hydraulických bagrů. Obvykle je jejich hmotnost nižší než 9 tun a mají pásový podvozek. Jsou to velmi výkonné, přesto však kompaktní stroje, které mají velkou škálu využití. V praxi se hojně využívají díky tomu, že zvládají stejně náročnou práci jako stroje s hmotností o kategorii vyšší. Výkopové práce minibagrem jsou tím pádem rychlé a spolehlivé, navíc máte možnost přehledného ovládání a klidného komfortního pojíždění.

Pomocník do špatného terénu

Některé minirypadla a minibagry mají tu výhody, že jejich podvozek je hydraulicky stahovatelný. Jejich rozměr tak může činit pouhých 80 cm a ani výška pro ně není limitující. Díky tomu jsou schopny pracovat i v malém prostoru a projdou běžnými domovními dveřmi či jinými úzkými průchody. Dalším benefitem je i výborná prostupnost, proto je možné využívat výkopové práce minibagrem bez nebezpečí v podmáčeném či strmém terénu.

Kde výkopové práce minibagrem využijete?

  • Výkopy základů domů a jiných budov: Minibagry využijete pro výkopy rodinných domků, drobných budov, ale i při rekonstrukci.
  • Demolice: Máte na zahradě nevzhlednou dílnu nebo kůlnu, která má narušenou statiku a vy byste místo ní potřebovali postavit novou? Minibagr není určen pouze pro hloubení základů, s přehledem zvládá i drobné demoliční práce menších objektů.
  • Hloubení jam, garáží, bazénů: Minirypadla dokáží spolehlivě a přesně vyhloubit jámy pro sadbu stromů, zahradní jezírka, bazény, základy pro garáže, zahradní domky i pro přístřešky na nářadí. Výkopové práce minibagrem můžete využít na zahradě, u chat i chalup, při stavbě komunikací i drobných demoličních pracech.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek